Projekt pt. „Promowanie zdrowego stylu życia i edukacja zdrowotna uczniów w rejonie wileńskim”

Nasze gimnazjum od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje wiele działań z zakresu edukacji zdrowotnej. Różnego rodzaju zadania profilaktyczne prowadzone są zarówno w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych.

W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum bierze udział w projekcie „Promowanie zdrowego stylu życia i edukacja zdrowotna uczniów w rejonie wileńskim”. Celem projektu jest kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie swoje i drugiego człowieka oraz poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej.

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie  zapoznali się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy, równości płciowej, zdrowym stylu życia oraz uzależnieniu.

Projekt uczy współdziałania w zespole, pokazuje ważność zdrowia człowieka, kształtuje właściwe nawyki żywieniowe i charakter młodego człowieka.

Nauczycielka biologii Jolanta Szemienie