Startował projekt „Obiegnij szkołę”

Wraz z rozpoczęciem wiosny uczniowie coraz częściej podczas lekcji  zaglądają do okien, by podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Uśmiechające się słonko wabi wszystkich na dwór. Uwzględniając to, że przerwa spędzona na świeżym powietrzu daje wiele korzyści, koło metodyczne nauczycielek klas początkowych postanowiło kontynuować projekt „Obiegnij szkołę.

Celem projektu jest  zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na stan zdrowotny, a także na poprawę wyników procesu nauczania. Po takiej przerwie uczniowie z rumieńcami i uśmiechem na twarzy wracają na lekcje i z nowym zapałem zabierają się do nauki.

Inauguracyjną imprezę rozpoczęliśmy wspólnym apelem, który zagaiła koordynator projektu Anna Fedorowicz. Tradycyjnie uczniowie otrzymali emblematy i dzienniczki, w których w ciągu trwania projektu będą mieli zapisywaną przez wychowawców obecność. Na najbardziej aktywnych uczestników czekają nagrody. Po przecięciu taśmy startowej projekt ruszył w życie.

Następnie brać szkolna rozdzieliła się według kategorii wiekowych, aby rozpocząć bieg. Projekt będzie trwał do końca maja.

Anna Fedorowicz