Tydzień Matematyki

W dniach 18-22 marca w gimnazjum odbył się Tydzień Matematyki. Celem wielu wydarzeń tego tygodnia było zainteresowanie uczniów matematyką oraz zachęcenie ich do samorozwoju poprzez udział w konkursach i rozwiązywanie łamigłówek.

Uczniowie klas 5-8 oraz I-IIG zmagali się z królową wszystkich nauk – matematyką. Tydzień upłynął szybko  na znakomitej zabawie i przygodzie z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi zdolnościami i umiejętnościami matematycznymi w konkursach „Mistrz matematyki”, „Ekspert tabliczki mnożenia”, w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”. Również z zapałem układali chińską łamigłówkę – tangramy. Nauczyciele także rozwiązali matematyczny test online.

Rozdanie nagród i uhonorowanie zwycięzców było swoistym podsumowaniem tygodnia. Tydzień z Królową Nauk z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Nauczycielki matematyki Regina Dubicka, Hendryka Sawiel