Książka jest naszym przyjacielem

Każdy może śmiało powiedzieć, że książka jest bezcennym przewodnikiem po świecie, wzbogaca świat dziecka i jego wyobraźnię. Książki dostarczają wiedzy, wzruszają, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia.

2 kwietnia 1967 roku został uchwalony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji biblioteka naszego gimnazjum postanowiła uczcić ten dzień. Uczniowie klas początkowych na lekcjach plastyki tworzyli prace plastyczne pod tytułem „Moja ulubiona postać z bajki“, a 29 marca w naszym gimnazjum gościliśmy liczną gromadę radosnych przedszkolaków.

Na początku spotkania opowiedzieliśmy dzieciom o pochodzeniu tego święta, następnie kółko dramatyczne „Skrzat” (młodsza grupa) pod kierownictwem Ludmiły Latyszewicz przedstawiło piękną bajkę „Kopciuszek“. Po uroczym występie dzieci odpowiadały na pytania i brały udział w zabawach, podczas których wszyscy mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę o bajkach. Dzieci udzielały szybkie i poprawne odpowiedzi, za co otrzymały miłe nagrody, a mianowicie książki ufundowane przez Warszawskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna (prezes Dagmara Kliks). Spotkanie przebiegło w wesołej i sympatycznej atmosferze.

Organizatorzy Justyna Szumska i Ewa Tomaszewicz