Nietradycyjna lekcja o Internecie

Dzisiaj niemało młodych ludzi, oszołomionych nieskończonymi możliwościami, jakie dają sieci informatyczne czy inne technologie, nawiązuje formy komunikacji, które nie przyczyniają się do wzrostu w człowieczeństwie, lecz przeciwnie – grożą powiększeniem się poczucia samotności i odosobnienia.“

Benedykt XVI

W marcu dla uczniów klas 1-5 odbyła się nietradycyjna lekcja o Internecie. Na początku koło dramatyczne „Skrzat” pod kierownictwem pani Edyty Klimaszewskiej przedstawiło scenkę „Facebook”. Przedstawienie to poruszyło tak bardzo aktualny temat dla dzisiejszej młodzieży – obcowanie za pomocą portali społecznościowych. Dzieci i młodzież tak bardzo pogrążają się w świecie wirtualnym, że zapominają o możliwości obcowania na żywo.

Po przedstawieniu uczniowie klas 1-5 wzięli udział w wiktorynie wiedzy „Eksperci Internetu“. Aby zwyciężyć, musieli podać odpowiedź, jak poprawnie zachować się w konkretnej sytuacji, czy można udać się na spotkanie z internetowym „przyjacielem“, jakiej informacji nie można o sobie podawać, kiedy należy zawiadomić dorosłych o niepokojących rzeczach. Cieszy, że pytania te nie były trudne i uczniowie wiedzieli poprawne odpowiedzi.

Nauczycielka technologii informacyjnych Regina Dubicka

Kierownik koła dramatycznego Edyta Klimaszewska