Wycieczka edukacyjna na wieżę telewizyjną

W ramach projektu „Co wiesz o Litwie?” uczniowie klas 7-8 naszego gimnazjum mieli edukacyjną wycieczkę do Wilna. Panoramę stolicy Litwy uczniowie wraz z nauczycielkami języka litewskiego podziwiali z „lotu ptaka”, a mianowicie z wieży telewizyjnej. Na wysokości 165 m (55 piętro w porównaniu do budynków mieszkalnych) Wilno było jak na dłoni. Wieża telewizyjna według wysokości jest 8 w Europie i 26 na świecie.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość także przybliżyć wydarzenia z 13 stycznia 1991 roku, kiedy broniąc wolności ojczyzny przy wieży zginęło 14 osób. Mamy nadzieję, że ta wycieczka na długo zostanie w pamięci uczniów.

Nauczycielki języka litewskiego