Rejonowy etap konkursu języka angielskiego dla uczniów klas 9-10

5 marca  w naszym gimnazjum odbył się rejonowy etap konkursu  języka angielskiego dla uczniów klas 9-10. W zmaganiach wzięło udział 42 uczestników z 28 placówek oświatowych rejonu wileńskiego. Celem konkursu jest  zaciekawienie uczniów językiem angielskim oraz kulturą państw, w których ten język jest  rozpowszechniony, a także rozwijać kreatywność, umiejętność komunikacji i współpracy, motywować do samodzielności i nauki. Uczestnicy musieli wykonać zadania pisemne i ustne: na podstawie oglądanego filmiku musieli oni stworzyć artykuł do stroniczki internetowej, później komisji oceniającej przedstawić swoje zdanie na temat wypowiedzi słynnych ludzi i prowadzić między sobą dialog. Podczas gdy uczniowie wykonywali zadania pisemne, nauczyciele zapoznali się z programem DofE, który dla nich przedstawiła koordynator tego programu na Litwie Živilė Sakalauskienė.

Gratulacje zwycięzcom konkursu!

Nauczycielki języka angielskiego Justyna Dacewicz i Inga Kondratowicz