16 lutego 1918 r. – Dzień Odrodzenia Państwa Litewskiego

15 lutego w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego. Tradycyjnie w przeddzień święta niepodległości w naszym gimnazjum startuje projekt ,,Co wiesz o Litwie?“. W ramach tego projektu podczas apelu nauczyciele historii zaprezentowali kilka ciekawostek o Akcie Niepodległości Litwy i jego sygnatariuszach. Została ogłoszona akcja ,,Ja – to Litwa, Litwa – to ja”. Symbolem tej akcji była wstążka w kolorach flagi litewskiej, którą uczniowie mogli zawiązać na rękę. Nauczycielka plastyki zainicjowała akcję „Pozdrówmy Litwę”, w której chętnie wzięli udział uczniowie. Okna naszego gimnazjum zostały upiększone odbitkami rączek, wyciętych z papieru w kolorze flagi litewskiej.

W programie projektu ,,Co wiesz o Litwie?“ uczniowie będą mieli możliwość wziąć udział w różnych zajęciach oraz w zaplanowanych wycieczkach: wyjazd do Sejmu, Muzeum Okupacji i Walki o Niepodległość oraz wierzy telewizyjnej.

Nauczycielka historii Ksenia Osipowicz