Studniówka

15 lutego o godzinie 17 w naszym gimnazjum odbyła się tradycyjna impreza uczniów IVG klasy – STUDNIÓWKA. To długo oczekiwane i bardzo ważne święto w życiu każdego maturzysty.

W tym roku temat balu studniówkowego był bardzo nietradycyjny, a mianowicie – mafia. Do tego tematu była tez dostosowana dekoracja sali, ubiory i fryzury uczniów, a także ich przedstawienia.

Tradycyjnie bal rozpoczęły dyrektor gimnazjum W. Wojnicz i wicedyrektor L. Gajewska, które życzyły maturzystom udanej zabawy. Następnie słowo zabrał starosta gminy Bezdany M. Janczewski, który dziękował rodzicom i nauczycielom za wychowanie młodego pokolenia. Uczniowie IVG klasy zaprezentowali wesołe, ale też mające głęboki sens, przedstawienie pt. „Mafia bezdańska”.

Nauczycielka klas początkowych A. Fedorowicz i była wychowawczyni H. Sawel nie tylko wypowiedziały piękne słowa w adres maturzystów, ale też sprawdziły, czy uczniowie są już przyszykowani do egzaminów – mieli oni wykonać różne zadania. Po „sprawdzianie” postanowiono, że uczniowie są na dobrej drodze i mają jeszcze 100 dni do pracy. Życzenia złożyła uczniom także wychowawczyni klasy IVG E. Kondratowicz. W imieniu rodziców bardzo ciepłe słowa do zebranych skierowała też pani D. Rymkiewicz.

Ponieważ działania mafii są zazwyczaj rozbieżne z prawem, zapobiec konsekwencjom pośpieszyli uczniowie klasy IIIG – policjanci. Życzyli oni na etap kolejnych 100 dni skupienia, włożenia jak największych sił w pracę oraz dążenia do najlepszych rezultatów. Tradycyjnie wręczyli oni maturzystom słodycze i symboliczny kalendarz. Słodki prezent na umilenie następnych 100 dni maturzyści otrzymali też od abiturientów naszego gimnazjum, którzy dzielili się swoim ubiegłorocznym doświadczeniem z tego okresu. Zakończyli imprezę uczniowie symboliczną piosenką „Dziękujemy wam”.

Wychowawczyni IIIG, IVG klasy Elena Kondratowicz