Udział w akcji przeciwpożarowej ,,Uczniu, bądź bezpieczny’’

9 listopada uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji przeciwpożarowej ,,Uczniu, bądź bezpieczny’’. Do naszego gimnazjum przybył przedstwiciel od strażaków ratowników pan Aidas Klimas, który przedstawił dzieciom bardzo przestrzegające i pouczające filmy: ,,Z jakich powodów powstają pożary, jak się zachować w czasie pożaru i jak należy reagować, jeżeli dziecko zauważa pożar’’. Dzieci dyskutowały i wyjaśniały, od czego może powstać niebezpieczeństwo ognia. Przypomnieli również wycieczkę do remizy strażackiej w Niemenczynie. Pan Aidas pokazał dzieciom czujnik przeciwpożarowy.

Niektórzy uczniowie potwierdzili, że w swoich domach już takie mają. Przypomnieli również, pod jakim numerem należy dzwonić w wypadku nieszczęścia. Stwierdzili, że pod numer 112 dzwonimy tylko w bardzo poważnych wypadkach. Każdy uczeń otrzymał karteczki ze wskazówką, jak należy zawiadomić i odpowiadać na pytania centrum informacji. Na zakończenie pan Aidas przekazał dzieciom ciekawą składankę samochodu strażackiego oraz liniały. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału uczniów w tak ważnej akcji, która uczy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych osób i jak zachować się, gdy stało się nieszczęście.

Nauczycielka nauczania początkowego Franciszka Jankowska