„Jak widzę Polskę?”

8 listopada w gimnazjum mieliśmy konkurs „Jak widzę Polskę?”, który był kontynuacją przedsięwzięć poświęconych obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości.

Na imprezę zaprosiliśmy gości – grupę przygotowawczą z przedszkola w Bezdanach. Rozpoczęliśmy krótkim koncertem, podczas którego uczniowie wykonali kilka nowopoznanych utworów patriotycznych.

Następnie każda z drużyn otrzymała zadania konkursowe Były one urozmaicone ze względu na wiek uczestników. Młodsi uczestnicy mieli zadania plastyczne – kolorowanie flagi Polski, układanie godła z puzzli. Starsi otrzymali kwestionariusze pytań sprawdzające podstawowe wiadomości dotyczące Polski. Pomimo tego, że zadania nie były proste, drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki.

Kolejne zadanie miało akcent plastyczny. Uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością przedstawiając na konturach mapy Polski różne zabytki, przyrodę, bohaterów legend polskich i wiele innych ciekawych rzeczy kojarzących się im z Macierzą. Zanim wyniki konkursu zostały ogłoszone i nagrody wręczone, dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach muzycznych i pląsach.

Jeszcze raz gratulujemy wiedzy, pomysłów i umiejętności pracy w grupie!

Myślę, że imprezy o takim charakterze wywierają wielki wpływ na wychowanie patriotyczne młodego pokolenia i kształcenie poczucia tożsamości narodowej.

Anna Fedorowicz