Lekcja inaczej…

25 października uczniowie II-IVG klasy  wybrali się do kina Forum Cinemas , by obejrzeć historyczny film  na podstawie książki R. Sepetys „Szare śniegi Syberii” .

„Szare śniegi Syberii” to poruszająca opowieść o bólu, cierpieniu, strachu, ale także o miłości, nadziei i zachowaniu godności nawet w skrajnie nieludzkich warunkach. Film wprowadził uczniów w realia wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi. Wspaniała gra aktorska i piękna muzyka, sprawiły, że ekranizacja książki R. Sepetys „Szare śniegi Syberii” wszystkich po prostu zachwyciła.

Po obejrzeniu filmu uczniowie dyskotowali, omawiająć scenariusz filmowy, zdjęcia oraz aktualności problematyki.

Starszy nauczyciel języka litewskiego Elena Kondratovicz