Udział w sprzątaniu cmentarza na  Rossie

Stało się już tradycją, że przed świętem Zmarłych uczniowie naszego gimnazjum corocznie biorą udział w sprzątaniu na Wileńskiej nekropolii Rossie. 26 października grupa uczniów klas początkowych wspólnie z klasą piątą i szóstą w piękny jesienny dzień z wielkim zapałem i chęcią zgrabiali opadłe liście, oczyszczali również zapomniane nadgrobki. Liści było bardzo dużo, ponieważ rosną na tym cmentarzu  rozłożyste stare drzewa iściaste, które nadają mu sobny urok, rosnące gęsto i nieregularnie, jak w lesie. Odwiedziliśmy również grób ojca Juliusza Słowackiego, groby żołnierskie i oczywiście grób matki Józefa Piłsudskiego i miejsce spoczynku serca Wielkiego Marszałka. Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy paciorek za dusze zmarłych.

Nauczycielka nauczania początkowego Franciszka Jankowska