KRESY 2018

16 października w naszym gimnazjum odbyło się święto poezji – strefowy etap XXVII Konkursu recytatorskiego „Kresy 2018”. Z tej okazji przybyli do nas goście z Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie, Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Podbrzeziu, Szkoły – Wielofunkcyjnego Centrum w Wesołówce oraz Szkoły Podstawowej w Jęczmieniszkach. Uczestnicy konkursu recytowali swoje ulubione utwory, a komisja oceniała poprawność językową, intonację, wymowę i interpretację dzieła literackiego. Na zakończenie wszyscy otrzymali podziękowania za udział w konkursie, a najlepsi zostali delegowani na rejonowy etap konkursu, gdzie będą reprezentowali strefę niemenczyńską.

W tym konkursie uczestniczyli również uczniowie naszego gimnazjum, a byli to: Jemeljan Paknys (2 kl.), Brigita Czaplińska i Taisija Auziak (4 kl.), Dawid Lachowicz (5 kl.), Kamilia Wojnicz i Joanna Dacewicz (7 kl.), Paulina Mackiewicz i Agnieszka Kowalewska (IG kl.). Do następnego etapu konkursu trafiły Brigita z 4 klasy, Joanna z klasy 7 oraz Agnieszka z klasy IG. Życzymy dziewczynkom powodzenia i dalszych sukcesów.

Nauczycielka języka polskiego Anna Maciulewicz