Drugie miejsce w konkursie

Wiosną każdego roku w szkołach jest organizowany konkurs wiedzy na temat prawideł ruchu drogowego „Semafor”. Ma on na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszych, pasażerów i rowerzystów. Dzieci poznają podstawowe zasady postępowania, uświadamiają  konieczność ich przestrzegania,  jak też uczą się praktycznych ćwiczeń, np. prawidłowego  przechodzenia  przez jezdnie.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć w Szkole Podstawowej w Sużanach, gdzie był organizowany strefowy etap tego konkursu wśród uczniów klas początkowych.  Czteroosobowa drużyna, składająca się z Agaty Dubickiej, Airona Martusewicza, Daniela Aszkiełowicza oraz kapitana Brygity  Czaplińskiej, godnie reprezentowała nasze gimnazjum. Uczestnicy konkursu popisali się swoją wiedzą i zajęli drugie miejsce, ustępując tylko jednym punktem drużynie z Niemenczyna.

Z rąk organizatorów imprezy i policjantów uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i prezenty książkowe, które  sprawiły dużo radości i zachęty do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

Anna Fedorowicz