Projekt „Początkujacy Znawca Matematyki”

W dniach 12- 16 marca bieżącego roku uczniowie klas początkowych wzięli udział w projekcie pt. „Początkujący Znawca Matematyki“. Celem projektu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką, pokazywanie użyteczności matematyki w otaczającym nas środowisku oraz wdrażanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów.

W ramach projektu dla uczniów przygotowano szereg zabaw, konkursów i gier związanych z matematyką. W poniedziałek uczniowie mogli utrwalić dni tygodnia „Wczoraj, jutro, dziś”. We wtorek w placówce odbył się dzień „Tabliczki Mnożenia”, w  którym uczestnicy kreatywnie wykonywali tabliczkę mnożenia. Liczyła się spostrzegawczość i twórczość. We środę uczniowie mieli zabawy matematyczne  „Jeden, dwa, trzy – teraz liczysz ty!“. Były również przeprowadzone gry pod kierownictwem uczniów klas starszych. We czwartek wzięliśmy udział w konkursie matematycznym „Kangur”. Natomiast w piątek odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, które miało na celu ukazanie młodzieży, że z matematyką można się bawić, żartować i ją z pewnością polubić. Uczestnicy projektu otrzymali z rąk Pani dyrektor podziękowania i upominki za udział w projekcie.

Nauczycielka klas początkowych Ludmiła Łatyszewicz