Tydzień matematyki

W ciągu tygodnia matematyki, który odbył się w dniach 12 – 16 marca, uczniowie klas 5-8 oraz IG-IVG wypróbowali swą wiedzę matematyczną w wiktorynach, rozwiązywaniu krzyżówki, dyktanda matematycznego, konkursie „Mistrz Rachunku Pamięciowego”, układaniu domino, rozwiązywaniu zadań nietradycyjnych, uczyli się „geometrii kartki papieru” – tworzenia figur płaskich poprzez zginanie kartki. We czwartek, 15 marca, 22 uczniów z klas 5-IVG wzięło udział w międzynarodowym konkursie „Kangur”.

Uczniowie klasy 8 przeprowadzili zajęcie dla kolegów z klas początkowych „Gry na papierze”. Celem tego zajęcia było zapoznanie z rozwijającymi grami matematycznymi, dla których wystarczy zwyczajna kartka papieru w kratkę, umiejętność liczenia i myślenia logicznego – i już wiadomo, czym można się zająć na przerwie.

Najciekawszym zadaniem było wykonanie plakatu. Każda klasa na swój sposób na osi liczbowej przedstawiła 10 najważniejszych dat z historii Litwy i zapisała je za pomocą systemu rzymskiego i arabskiego. Wykonując to zadanie, uczniowie doskonalili umiejętność pracy w grupie, wiedzę nie tylko matematyczną, ale i języka ojczystego, historii, technologii i plastyki. Na zakończenie tygodnia uczniowie otrzymali dyplomy, podziękowania i słodkie nagrody.

Nauczycielki matematyki Regina Dubicka i Hendryka Sawiel