Lekcja w bibliotece „Poznaj książkę”

W dniach  5 i 7  marca w gimnazjum odbyła się nietradycyjna lekcja w bibliotece.

W zajęciach wzięły udział uczniowie klasy 3 i 4. Podczas lekcji  uczniowie poznali proces powstania książki oraz z jakich elementów jest ona zbudowana. Sporo emocji wśród dzieci wzbudziła prezentacja, która przekazała im wiele nowej informacji.

Po przejrzeniu prezentacji, uczniowie mieli zajęcie w grupach. Musieli rozwiązać krzyżówkę, której hasłem był wyraz „książka”. Następnie uczniowie wcielili się w rolę autora i stworzyli okładkę i tytuł własnej książki. Prace grupowe zostały umieszczone na plakacie.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty – książki „Legendy polskie” i „Królowa śniegu”, które zostały przekazane od Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna.

Po pobycie w bibliotece uczniowie stwierdzili, że książki pomagają nam rozwijać język i słownictwo. Książka odkrywa przed nami tajemnice świata. Wszyscy zgodzili się, że książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi.

Bibliotekarka Justyna Szumska