Spotkanie z bajką

Uczniowie pierwszej i drugiej klasy 12 lutego mieli nietradycyjną lekcję w bibliotece naszego gimnazjum. Pani Irena Ławrynowicz bibliotekarka opowiedziała dzieciom, jak należy szanować książki. Pokazała do porównania nowe książki z bajkami oraz te, które już były wypożyczane. Uczniowie sami zobaczyli różnicę między tymi książkami. Opowiedzieli również, jakie książki z bajkami mają w domu i jakie już potrafili przeczytać. Każdy opowiedział swoją bajkę. Najbardziej zapamiętała się bajka ,,O Czerwonym Kapturku’’, którą czytali wszyscy po kolei. Następnie rysowali ilustracje do swoich ulubionych bajek. Na zakończenie bibliotekarka podarowała uczniom bardzo piękne kolorowe książki, które otrzymała biblioteka od naszych przyjaciół z Polski Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna.

Nauczycielka nauczania początkowego Franciszka Jankowska