Pasowanie na uczniów 1 klasy

7 grudnia w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na ucznia. Świadkami tej uroczystości byli: dyrektor Wiesława Wojnicz, wicedyrektor Lila Gajewska, wychowawczyni, rodzice, dziadkowie, nauczyciele klas młodszych oraz koledzy i koleżanki klas początkowych.

Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.  Było to poprzedzone solidnym przygotowaniem. Udowodniły to prezentując część artystyczną, gdzie wykazały się znajomością obowiązków ucznia oraz ciepłym stosunkiem do naszego  gimnazjum.

Program prowadziła pracowita Pszczółka, która zadawała dzieciom pytania.

Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tym ważnym momencie, byli dumni ze swoich pociech oraz poprzez fotografie starali się uwiecznić te doniosłe chwile.

Dzieci ślubowały: ” … być pilnymi i wzorowymi uczniami dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię naszego gimnazjum swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” .

Po złożonym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia. Atrakcją dla dzieci było pasowanie przez panią dyrektor dużym ołówkiem i wręczenie dyplomu oraz składanie życzeń przez dyrektora gimnazjum, rodziców i starszych uczniów.

Nowo upieczeni uczniowie otrzymali upominki od swoich starszych kolegów, którzy obiecali ich wspierać. Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez rodziców na herbatkę i słodki poczęstunek. Czas upływał w miłej atmosferze.

Wychowawczyni klasy 1 Ludmiła Łatyszewicz