Edukacyjne zajęcie cyjanotypii

23 listopada bieżącego roku uczniowie klas IIG – IIIG wraz z nauczycielkami naszego gimnazjum brali udział w edukacyjnym zajęciu cyjanotypii, które odbyło się w Biurze Naczelnego Archiwisty Litwy w Wilnie. Cyjanotypia – jedne z pierwszych sposobów otrzymania widoku fotograficznego, podczas którego stwarza się pieczęć różnych odcieni niebieskiego koloru. W czasie zajęcia uczniowie sami tworzyli fotografie, zapoznali się z historią i teorią fotografii. Także uczniowie oraz nauczycielki naszego gimnazjum mieli unikalną możliwość odwiedzić podziemie wileńskiego Ratuszu, wzbogacić swoją wiedzę historyczną i kulturową. W holu Ratuszu można było podziwiać piękno prac artystów Ramunasa Danisewicziusa i Jolity Wajtkutie.

Justyna Dacewicz