Projekt „Piękny uśmiech”

Celem projektu, promującego higienę jamy ustnej u dzieci, jest uczenie ich prawidłowego, motywowanego i jakościowego mycia zębów.

Nasze gimnazjum również bierze udział w tym projekcie, który jest organizowany przez Biuro Zdrowia Publicznego w Wilnie wraz z Zrzeszeniem Odontologów.

W listopadzie uczniom klas początkowych odbyły się lekcje, podczas których opowiadano im, jak należy prawidłowo czyścić zęby, jakie produkty, które spożywamy, szkodzą zębom i w jaki sposób to robią. Uczniowie nie tylko uczyli się, lecz także otrzymali upominki, które ufundowało Biuro Zdrowia Publicznego w Wilnie.

Nie zapomniano i o rodzicach – 21 listopada w gimnazjum gościliśmy panią odontolog, która opowiedziała rodzicom, jak pomóc dzieciom, aby ząbki nie bolały i były zdrowe jak najdłużej.

Nauczycielka biologii Edyta Karpowicz