Tydzień Języka Polskiego
10-17 listopada w naszym gimnazjum odbył się Tydzień Języka Polskiego, którego celem było krzewienie wśród dzieci i młodzieży, patriotyzmu, szacunku i miłości do języka ojczystego, do tego co polskie i bliskie.
11 listopada uczniowie oraz nauczyciele naszego gimnazjum na czele z panią dyrektor Wiesławą Wojnicz, wzięli udział w uroczystości składania wieńców przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na wileńskiej Rossie.
Konkurs ortograficzny pt. „Juliuszowe dyktando”
14 listopada kolejny raz w naszym gimnazjum odbył się konkurs ortograficzny pt. “Juliuszowe dyktando” poświęcony patronowi szkoły. Celem konkursu było m.in.: propagowanie zasad poprawnej polszczyzny, sprawdzenie znajomości zasad ortografii, interpunkcji, umiejętności pisania ze słuchu, motywowanie do pogłębiania wiedzy z zakresu polskiej ortografii i i interpunkcji oraz kształcenie nawyku prawidłowego pisania.
Laureaci:
1 klasa – Emiljan Paknis
2 klasa- Airida Wierzbowicz
3 klasa- Brigita Czaplińska
4 klasa – Daniel Aszkiełowicz
5 klasa-Gabriela Misiukiewicz
6 klasa- Joanna Dacewicz
7 klasa – Łaura Wojtkiewicz
8 klasa- Agnieszka Kowalewska, Paulina Mackiewicz
IG klasa- Justyna Poszewiecka
II G klasa –Dominika Uwarowa, Paulina Gudaniec
IIIG klasa- Ewelina Grygorowicz
IVG klasa-Dejwid Gudaniec
Wyróżnienia otrzymali:
1 klasa- Tomek Szyliński, Airon Martusewicz
4 klasa-Patryk Suchodolski, Dawid Lachowicz
5 klasa – Tomasz Kuczinskas
6 klasa-Kamilia Wojnicz, Modesta Rawłuszkiewicz, Aneta Kajritie, Eliza Suchodolska
IIG klasa- Mirosław Karpowicz
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy doskonałej znajomości ortografii oraz odwagi zmierzenia się z zawiłościami pisowni polskiej.
Wyniki konkursu prac plastycznych pt. „Ilustracje do utworów Juliusza Słowackiego”
Kategoria klas 1-4:
I miejsce – Taisija Auziak, 3 klasa
II miejsce – Emil Paknis, 1 klasa
III miejsce – Justyna Stefanowicz, 2 klasa
Kategoria klas 5-8:
I miejsce – Paulina Mackiewicz, 8 klasa
II miejsce – Emanuela Koren, 7 klasa
III miejsce – Gabriela Misiukiewicz, 5 klasa
Kategoria klas I-IIG:
I miejsce – Dominika Uwarowa, IIG klasa
II miejsce – Dominika Dubicka, IIG klasa
III miejsce – Agnieszka Mieżaniec, IG klasa
Wyniki głosowania społeczności gimnazjum:
1 klasa – Tomek Szyliński
2 klasa – Agata Dubicka i Kamila Szabłowska
3 klasa – Taisija Auziak
4 klasa – Dawid Lachowicz
5 klasa – Tomasz Kuczinskas
6 klasa – Joanna Dacewicz
7 klasa – Sandra Ławrynowicz, Agata Trumpakaitie, Łaura Wojtkiewicz
8 klasa – Paulina Mackiewicz, Aneta Juchniewicz
IG klasa – Emil Gładkich
IIG klasa – Dominika Uwarowa
Inga Kondratowicz, nauczycielka języka angielskiego