Startuje projekt „Impresje patriotyczne”

10. listopada, w przeddzień Święta Niepodległości Polski, w naszym gimnazjum startował projekt „Impresje patriotyczne”, który został rozpoczęty z okazji zbliżających się 100 Obchodów Święta Niepodległości Polski. Z tej okazji przybyli do nas goście ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie. Uczniowie wraz z nauczycielkami po zapoznaniu się i wstępnym słowie pani Dyrektor wykonali plakat, który odzwierciedlił i cel projektu, i wzajemną przyjaźń, i oczekiwania uczestników. Po obiedzie natomiast wszyscy udali się do Domu Kultury Polskiej w Wilnie, gdzie odbyły się warsztaty i uczniowie otrzymali zadania, które będą musieli wykonać do następnego spotkania. A mianowicie, będą musieli nakręcić filmik na podany temat oraz nauczyć się polskich piosenek patriotycznych.

Uczestniczki projektu