Jesienna wycieczka do lasu

Uczniowie drugiej klasy 27 września w piękny, słoneczny i ciepły dzień wyruszyli na jesienne grzybobranie i powitanie pierwszych oznaków jesieni. Las powitał przyjemnym zapachem grzybów i jesiennej wilgoci. Z drzew sypały się pierwsze żółte listki, z którymi bawił się podmuchem wiatr. Dzieci zauważyły , że niebo miało niezwykle niebieski kolor, jak się wyjaśniło nastąpiło ,,babie lato‘‘. Las był pełen grzybów. Dzieci zapoznały się z grzybami jadalnymi i niejadalnymi. Znaleźli niezwykły grzyb, który  miał na jednym korzeniu dwa kapelusze. Byliśmy również przy naszym dębie i ze smutkiem stwierdziliśmy, że wieloletni dąb ma poważne kłopoty. Spożyliśmy przyniesione kanapki, następnie były gry i zabawy. W drodze powrotnej utrwaliliśmy poznane wiadomości z podręcznika o drzewach, krzewach, kwiatach w jaki sposób dokonuje siewu sama przyroda. Zadowoleni, odpoczęci z grzybami wróciliśmy do gimnazjum.

Nauczyciel początkowego nauczania Franciszka Jankowska