Żegnaj 4 klaso!

W dniu 30 maja w gimnazjum odbyła się uroczystość pożegnania klas początkowych. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę początkową. W tym doniosłym wydarzeniu wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki klas początkowych.

Uroczystość rozpoczął świąteczny występ przygotowany przez uczniów 4 klasy. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, nie zabrakło również tańców. Piękne słowa wdzięczności płynęły w adres nauczycieli.

Po artystycznej części dyrektor Wiesława Wojnicz wręczyła  świadectwa  ukończenia klas początkowych oraz upominkowe kubki z wizerunkiem mądrej sówki i dedykacją „Miej odwagę być mądry”. Ponadto zostały wręczone dyplomy oraz wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych.

Uczniowie przekazali testament młodszym kolegom i koleżankom nakazując pilnie uczyć się, strzec obowiązków ucznia, szanować siebie i innych. Rodzice uczestniczący w uroczystości  uwieczniali te doniosłe chwile, robiąc zdjęcia.

Uczniowie klas młodszych, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im udanych wakacji i wręczyli słodkie upominki.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mam nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci.

Liudmiła Łatyszewicz