Uczciliśmy pamięć św. Jana Pawła II

18 maja, w dzień urodzin św. Jana Pawła II, uczniowie klas początkowych wraz z całą społecznością gimnazjum  tradycyjnie uczcili pamięć wielkiego Polaka, byłego papieża. Zorganizowano święto sportowe, w kórym udział wzięli wszystkie klasy gimnazjum  oraz goście.

Dla teraźniejszych uczniów postać świętego Polaka bliska jest z lekcji religii, ponieważ tu dowiadują się wiele o tym kim był ten człowiek i jakie miał zasługi. Właśnie dlatego, ogólnoszkolną imprezę sportową poprzedziły treściwe lekcje o byłym papieżu, a także konkurs rysunków – portretów św. Jana Pawła II. Uczniowie klas I-V  wzięły aktywny w nim udział. Na tegoroczną uroczystość zaprosiliśmy też uczniów z sąsiedniej szkoły „Saulėtekis”.

Imprezę rozpoczęliśmy wspólnym apelem, który zagaiła dyrektor gimnazjum Wiesława Wojnicz. Następnie brać szkolna rozdzieliła się według kategorii wiekowych. Uczniowie klas początkowych mieli różnego rodzaju stafety i konkurencje sportowe takie jak: rzuty do celu, poruszanie się po linie, toczenie piłki i inne. Uczestników bardzo rozweseliły zabawy z chustą. Natomiast uczniowie  klas starszych pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Henryka Rawdy zmierzali się w biegach i innych zawodach. Wszyscy byli zauroczeni świętem.

Podczas swego pontyfikatu Karol Wojtyła darzył młodzież ogromnym miłością i zrozumieniem. Zawsze znajdował czas na spotkania z nią. Obecne, mimo upływu czasu, pamięć o nim żyje i będzie żyć w naszych sercach pielęgnowana na różne sposoby.

Anna Fedorowicz