Bo Ona jest najważniejsza w życiu każdego dziecka…

11 maja w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach odbył się tradycyjny koncert z okazji Dnia Matki. W czwartkowe popołudnie uczniowie zaprosili do szkoły najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – mamy, aby umilić im czas piosenkami, tańcami, wierszami, przedstawieniami. Na początku wszystkich przywitała dyrektor gimnazjum pani Wiesława Wojnicz, która dziękowała mamom za przybycie na koncert i życzyła zdrowia, ciepła rodzinnego, uśmiechu na twarzy oraz pociechy z dzieci.

„Dla wszystkich Dzień Matki, a dla nas Dzień Mamusi” – tak najmłodsi członkowie chóru szkolnego śpiewali swoim mamom… nie zabrakło pieśni wykonywanych w różnych językach z wyrazami podziękowania za troskę, opiekę, miłość. Śpiewy były przeplatane tańcami w wykonaniu starszej i młodszej grupy tanecznej. Można było podziwiać i tańce ludowe, i zobaczyć piratów z mieczami, i egzotyczne tancerki z wachlarzami… A uczniowie 5 klasy po raz pierwszy publicznie zagrali na fletach.

Starszoklasiści zaś zaprosili na przedstawienie o Diabliczce, która pragnęła być dobrą. Dostała się ona aż do nieba, aby złożyć tam egzaminy i stać się aniołkiem. A każde dziecko dla swojej matki przecież też jest aniołkiem… Wzruszone mamy otrzymały od dzieci własnoręcznie wykonane laurki i ze łzami w oczach wysłuchały tradycyjnych „Sto lat”. Jeszcze długo rodzice nie śpieszyli opuszczać sali – w tak miłej atmosferze bardzo szybko minął czas. Na zakończenie oklaskami długo dziękowano organizatorom za wspaniały koncert.

Anna Maciulewicz