Tydzień matematyki w klasach 5-8 i IG-IIG

Tydzień przed wakacjami uczniom klas 5-8 i IG-IIG przeminął w duchu rywalizacji, bowiem poświęciliśmy go matematyce. Odbyły się wiktoryny matematyczne pomiędzy klasami 5 i 6, 7 i 8 oraz IG i IIG, konkurs na „Mistrza łamigłówek”, nawet nauczyciele nie matematycy chętnie przystąpili do rozwiązywania zadań matematycznych, by sprawdzić swoją wiedzę z tego przedmiotu. Dużo zainteresowania wywołał też konkurs matematyczno-technologiczny, poprzedzający tydzień matematyki „Wybuduję sobie zamek”, w którym każda klasa zajęła się budowaniem modelu zamku z figur przestrzennych. Dominował tu papier i karton, ale najbardziej pracowity uczeń z 7 klasy wykonał model zamku ze sklejki, tym samym, drogą ogólnoszkolnego głosowania, przyniósł swej klasie zwycięstwo.

Była to wspaniała okazja do podkreślenia, jak niezbędna jest wiedza matematyczna na co dzień oraz aktywizowanie uczniów do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów.

Nauczycielki matematyki R.Dubicka, T. Wojciechowicz, H. Sawiel