III Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych

27 kwietnia w Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze odbył się III Rejonowy Festiwal Teatrów Szkolnych. Na tegoroczne występy młodzieży złożyły się bardzo różnorodne przedstawienia sceniczne. Dzieci i młodzież zaprezentowały tradycyjne spektakle oparte na motywach znanych baśni, mogliśmy również podziwiać czarny teatr.Koło dramatyczne „Skrzat“ z naszego gimnazjum przedstawiło przedstawienie „Jaś i Małgosia“,“Król Ból“ oraz „Szczęście jest wśród nas“. Jurorzy przyznali wyróżnienia dla zespołów teatralnych i dla poszczególnych aktorów.Za pomysłową scenografię nagrodzono teatrzyk „Skrzat”,  spektakl „Król Ból” reżyser Edyta Klimaszewska. Za grę aktorską Jasia wyróżniono Dawida Lachowicza , ucznia 3 kasy, reżyser Ludmiła Łatyszewicz. Wszyscy uczestnicy rejonowego festiwalu zostali zaproszeni na przegląd XXI Festiwalu Teatrów Szkolnych w Domu Kultury Polskiej.Wszyscy świetnie się bawili, w tym dniu hol szkolny zamienił się w zaczarowany świat teatru, a uczniowie w aktorów, gromko oklaskiwanych za swoje występy.

Kierownik koła dramatycznego „Skrzat“Edyta Klimaszewska oraz Ludmiła Łatyszewicz