Startuje projekt „Co wiesz o Litwie?”

Jak i każdego roku w ramach obchodów świąt państwowych (16 lutego oraz 11 marca) w naszym gimnazjum startuje projekt „Co wiesz o Litwie?”. W ciągu miesiąca odbędą się różne imprezy edukacyjne, podczas których uczniowie pogłębią swoją wiedzę z języka litewskiego, z historii Litwy, przypomną tradycje i obyczaje naszych przodków, także dowiedzą się o ludziach, którzy przyczynili się do rozwoju naszego państwa. Będą mogli wypróbować swoje siły artystyczne i zmagać się siłami w konkursie prac pisemnych, zadań twórczych, konkursie rysunków, quizie języka litewskiego. Są planowane także wyjazdy edukacyjne do Pałacu Władców w Wilnie, do Muzeum Pieniędzy oraz do Państwowego Muzeum Żydowskiego im. Gaono. Uczniowie klas początkowych zapoznają się z zabawami różnych regionów Litwy, a uczniowie klas starszych wezmą udział w konkursach republikańskich. W gimnazjum natomiast zostanie wyłoniony mistrz ortografii litewskiej wśród uczniów i nauczycieli. Finałem projektu będzie impreza uogólniająca pt. „Kochana moja ojczyzna”, która odbędzie się 10 marca. Podczas tej imprezy zostaną podsumowane wyniki konkursów, uczniowie podzielą się refleksjami na temat ojczyzny i całego projektu.

Nauczycielka języka litewskiego Alona Rynkun

Projekto nuotraukos (1)12DSC_0015DSC_0008