Dzień Dziecka w Bezdanach

1 czerwca –  jeden z najmilszych dni w roku, ponieważ w ten dzień jest obchodzony niemal na całym świecie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji 1 czerwca przy gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach zebrało się sporo dzieci, by wspólnie weselić się, świętować ten piękny dzień. Już od rana wesoło rozlegała się muzyka zapraszając wszystkich dzieci do wspólnej zabawy, na którą zebrały się dzieci z przedszkola oraz uczniowie gimnazjum z klas 1-5 wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na początku imprezy wszystkich przywitali pajace, którzy weselili dzieci podczas całego święta. To był bajkowy dzień. Dzieci przed imprezą także miały sporo pracy, ponieważ musiały przyszykować przedstawienie swojej drużyny, czyli swego królestwa. Każda drużyna pod kierownictwem swojej wychowawczyni oraz pomocników – krasnoludków, szykowały przedstawienie swego królestwa. Ogółem było 6 królestw: Koników polnych, Pszczółek, Żabek, Biedronek, Ważek i Motyli. Pajace wręczyli przedstawicielom drużyn paszporty. Każda drużyna wędrowała do innego królestwa, gdzie musiała wypełnić polecenia krasnoludków, aby otrzymać nalepkę do paszportu, czyli dowód, że polecenia były wykonane doskonale. W królestwie Koników polnych dzieci musiały skakać przez skakankę jak prawdziwe koniki polne. W królestwie Pszczółek, każdy musiał być pracowity jak pszczółka przenosząc wodę łyżkami. W królestwie Żabek wyjaśnino, kto jest doskonałym piłkarzem . W królestwie Biedronek każdy musiał pokręcić główką i odpowiedzieć na zagadki. W królestwie Ważek dzieci musiały być celnymi, rzucając piłką do celu. W królestwie Motyli, musiały zaprezentować swoją zwinność kręcąc z papieru chrusty. Po zakończeniu wędrówki pajace zebrali paszporty, aby wyjaśnić, która drużyna wykonała wszystkie polecenia i otrzymała najwięcej nalepek. Po krótkim naradzeniu się pajace doszli do wniosku, że zwyciężyła każda drużyna, czyli przyjaźń. Na zakończeniu imprezy pani dyrektor Wiesława Wojnicz pozdrowiła drużyny i każdemu dziecku wręczyła prezenty, które były finansowane przez Związek Polaków na Litwie.

Dzieci były zachwycone. Cieszyły się prezentami.

Inga Podlecka nauczycielka klas początkowych