Konkurs „Išmaniosios kovos“

Uniwersytet Ekonomii i Zarządzania ISM wraz z zespołem konkursu „Išmanioji Diena“ na 2015-2016 rok szkolny przygotował dla uczniów nowość – internetową burzę mózgów dla uczniów całej Litwy. Konkursy odbywały się od listopada 2015 roku do1 kwietna 2016 roku. Brać udział w nich mogła drużyna z 3-8 uczniów 9-12 klas.

Potyczki internetowe odbywały się w określony dzień od 18 godz. Poprzez stronę internetową członkowie drużyny podawali odpowiedzi na pytania (za korzystanie z Internetu drużyna otrzymywała punkty karne). Należało więc dobrze się pogłowić, bo pytania były niełatwe i niecodziennie sformułowane. Musieliśmy wykazać swoją wiedzę o Litwie, muzyce, kulturze, pomysłowości, znaleźć ukryte związki oraz mieliśmy możliwość sformułować pytania dla jednej rundy. Nasze starania nie były bezowocne: 15 kwietnia zmierzyliśmy się siłami w finale z 13 innymi drużynami z całej Litwy na Uniwersytecie Ekonomii i Zarządzania ISM.

Chociaż nie zostaliśmy laureatami konkursu, udział w konkursie pozwolił zrozumieć, że w życiu łatwych pytań nie bywa, mogliśmy porównać swój bagaż wiedzy z uczniami z całej Litwy, wzmocnić swoje myślenie logiczne oraz ocenić, jak ważne jest umieć stworzyć i pracować w grupie.

Drużyna „Išmaniosios kovos“

DSC_0271 [] DSC_0272 []