Projekt „Co wiesz o Litwie?”

Już tradycyjnie w naszym gimnazjum odbył się projekt „Co wiesz o Litwie?”. Podczas tego projektu, który trwa od lutego do marca miesiąca, uczniowie i nauczyciele biorą udział w różnych konkursach prac twórczych, quizach, zabawach.

Celem projektu jest pogłębianie wiedzy o Litwie, uczniowie mają możliwość wykazać swoje umiejętności indywidualne, twórczo wykonywać zadania. W taki sposób jest zwiększana motywacja do nauki, uczniowie są zachęcani do pogłębiania wiedzy z historii, kultury, literatury Litwy.

We czwartek odbyła się impreza podsumowująca, podczas której po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie śpiewali, deklamowali wiersze, zaprezentowali przedstawienie pt. „Wileńskie kościoły”. Uczeń klasy IVG Waldas Kondratowicz przypomniał, co w gimnazjum odbywało się podczas projektu. Na zakończenie dyrektor szkoły Wiesława Wojnicz podziękowała uczestnikom za aktywny udział i wręczyła dyplomy.

Nauczycielki języka litewskiego

Co wiesz o Litwie

DSC_0015DSC_0008DSC_0006

12820160302_0808069