Międzynarodowy turniej piłki nożnej w Polsce

W dniach 26-28 lutego  20-osobowa  grupa uczniów klas 6-8 wzięła udział w IX edycji Turnieju Piłki Nożnej Hetman Cup 2016. W turnieju tym, organizowanym przez Klub Sportowy Hetman Włoszczowa, przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włoszczowie oraz Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej, uczestniczyły dzieci z Polski, Ukrainy i Litwy. W sumie około 120 młodych sportowców. Zawody odbyły się na Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Na początku wszystkie drużyny zostały zaprezentowane. Odegrano hymny narodowe. Otwarcia dokonał prezes Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa Ireneusz Stawowczyk. Głos zabrał również zastępca burmistrza gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek. Po oficjalnym otwarciu wystąpiła Włoszczowska Grupa Latino Show tańcząc salsę, a później w przerwach między meczami – bachatę. Występy te zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. Nagrody i upominki dostał każdy uczestnik turnieju, każda drużyna dostała puchar. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów, rodziców i działaczy klubu. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni, że mogli wziąć udział w tak ciekawym projekcie i nawiązać nowe przyjaźnie.

opiekunowie grupy Edyta Klimaszewska, Henryk Rawdo

Polska  turniejmecz