Kto czyta-żyje wielokrotnie

3 marca w naszym gimnazjum uczniowie pierwszej klasy mieli „Dzień Książki“. Na lekcjach języka polskiego wychowawczyni Ania Fedorowicz wprowadziła uczniów w krótką historię książki. Opowiedziała, że pierwsze książki powstały już w starożytności, a posiadanie ich, świadczyło o zamożności człowieka. Uczniowie również mieli spotkanie z książką w bibliotece. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z biblioteką, zgromadzonym księgozbiorem, oraz zbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Po miło spędzonym czasie wśród książek, uczniowie otrzymali kilka encyklopedii do oglądania oraz książeczki  – medaliony wykonane własnoręcznie przez bibliotekarkę.

Cieszmy się, że dziś książki są dostępne wszystkim i nie tylko w formie drukowanej, ale również elektronicznej, dzięki czemu wszyscy niezależnie od wieku możemy czytać. Jak powiedziała noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Justyna Szumska, bibliotekarz

?ksiazeczki