Dzień Babci i Dziadka w naszym gimnazjum

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.

26 stycznia w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Zacni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci grupy przedszkolnej i klas1-4 zaprezentowały swym dziadkom przedstawienia jasełkowe, piosenki i tańce, a niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Uczniowie klas starszych poprzez piosenki i wiersze również dołączyli się tego święta. Na zakończenie tej akademii z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat”. Ogromną też przyjemność sprawiły babciom i dziadkom kalendarze, które wręczyli im wnukowie.

Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nauczycielka klas początkowych Iwona Szymak