Praktyczne zajęcie z projektowania i druku 3D dla uczniów klas 5 i IG

15 stycznie uczniowie klas 5 i IG naszego gimnazjum wybrali się na zajęcie edukacyjne do Biblioteki Adama Mickiewicza w Wilnie. Podczas zajęcia uczniowie zapoznali się z nowym wymiarem edukacji, który rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii. Uczestnicy zajęcia, pracując z programem do projektowania 3D „Tinkercad“, najpierw stworzyli indywidualne i niepowtarzalne projekty, a potem za pomocą drukarki 3D wydrukowali swoje zaprojektowane wisiorki na klucze. Uczniowie poznali podstawy modelowania i druku 3D, zobaczyli, jak działa drukarka 3D, dyskutowali też, w jaki sposób przedmioty stworzone za pomocą takiej drukarki ułatwiłyby naszą codzienność.

Takie zajęcie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, koncentrację uwagi, abstrakcyjne myślenie i nabieranie umiejętności konstrukcyjnych. Uczniowie mieli możliwość nie tylko stworzyć własny przedmiot, ale też zapoznali się z programem „Tinkercad“ i kształcili umiejętności pracy z komputerem.

Wychowawczyni 5 klasy Anna Maciulewicz