BON Pierwszaka 2023

Projekt dofinansowany przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki“

29 listopada 2023 r. 18 uczniów klasy pierwszej naszego gimnazjum otrzymało jednorazowe wsparcie finansowe przeznaczone na indywidualne potrzeby edukacyjne. Stypendia zostały przekazane rodzicom ucznia. To był drugi etap projektu  „Realizacja Bonu Pierwszaka przeznaczonego dla uczniów klas pierwszych szkół polskich na Litwie”,  finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. W pierwszym etapie projektu uczniowie otrzymali wyprawki szkolne- plecaki z przyrządami szkolnymi.

Nauczycielka nauczania początkowego Iwona Szymak