Žemės diena

Balandžio 22-oji – diena, kuri turėtų įkvėpti apmąstymams kiekvieną mūsų planetos gyventoją. Tai mūsų namų – Žemės – šventė. Kasdien naudojame jos išteklius, semiamės jėgų iš gamtos šaltinių ir mėgaujamės turtais, kuriuos ji mus dovanoja. Nepaisant to, mes vis dar prisidedame prie jos taršos ir žūties. Liūdna. Mes norėtume tai pakeisti.

Pasaulinės Žemės dienos proga mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo mokykliniame projekte „Apie Žemę ir ne tik“.

Per chemijos pamokas Ig klasės mokiniai atliko tyrimus: „Vanduo – universalus tirpiklis“ ir „Dirvožemio rūgštingumas“.

7 ir Ig klasių mokiniai per biologijos pamokas bandė pro objektyvą fiksuoti pavasarį ir dalyvavo Viktorinoje apie Žemę. Matematikos pamokos tema buvo „Aš ir planeta Žemė matematikos uždaviniuose“, fizikos pamoką atakavo planetos, asteroidai, kometos ir kosmosas. Geografijos pamoką malonesnę padarė iš pasaulio kampelių sklindantys miško garsai, o per dailės pamokas kūrė plakatus, atspindinčius, kaip žmogaus veikla keičia Žemę.

Kreipiamės į visus, kuriems rūpi gyventi sveikoje, draugiškoje aplinkoje – rūpinkimės Žeme. Ne tik jos šventės metu. Mes ją turime tik vieną!

Biologijos mokytoja Edita Karpovič-Pilipavičienė