DALYVAVIMAS VILNIUS TECH  EKONOMIKOS ŽAIDIMO „BOSAS NE BASAS“ FINALE

Balandžio 8 dieną mūsų gimnazijos mokinių komanda vienintelė iš Vilniaus rajono dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Verslo vadybos fakulteto (VVF) organizuojamame ekonomikos žaidimo  „Bosas ne basas“ finale. Atrankinis žaidimas vyko nuotoliniu būdu naudojant Kahoot elektroninę platformą. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, tokiu būdu pasitikrindami savo gebėjimus ekonomikos srityje ir įsivertindami galimybę rinktis ekonomikos inžinerijos studijas. Įveikę pirmąjį etapą, komanda dalyvavo finaliniame šalies mokinių ekonomikos žaidime, kuris vyko universitete. Finale  dalyvavo moksleiviai iš 17 gimnazijų ir profesinių mokyklų. Iš viso – keturios grupės po 4-5 komandas. Pirmos vietos šiais metais laimėti nepavyko, todėl planuojame prie žaidimo prisijungti kitais metais! 

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Gražina Gricevičienė

Karjeros planavimas

Pavasarį kiekvienam abiturientui artėja apsisprendimo dėl ateities laikas. Dėl šios priežasties balandžio 14 d. vyresnių klasių mokiniai išklausė paskaitas Lietuvos aukštuosiuose mokyklose. Pagal Karjeros planavimo programą mokiniai lankėsi Vilniaus universitete ir Vytauto Didžiojo Universiteto Švietimo akademijoje.

Karjeros planavimo programos tikslai yra: supažindinti jaunus žmones su akademiniu pasauliu, plėsti jų akiratį, įkvėpti mokytis, padėti pasirinkti tinkamą studijų  kryptį ir tolimesnį karjeros kelią.

Universitetų atstovai pristatė programas, stojimo ir studijų galimybes universitete. Mokiniai turėjo edukacinius užsiėmimus, Švietimo akademijos darželyje mokėsi pedagogo profesijos, leido laiką su vaikais ir fantazavo, kaip mokykla galėtų atrodyti ateityje. Visi gavo dovanų ir studijų programas.

Jaunuoliai labai susižavėjo, jiems kilo daug klausimų, jie aktyviai dalyvavo diskusijose, edukacijose. Grįžę į gimnaziją mokiniai diskutavo apie studijas, liko sužavėti ir svajojo apie tolimesnį studento gyvenimą.

IVG klasės auklėtoja Ksenija Osipovič

Atvirų durų diena karo akademijoje

Balandžio 15 dieną, mūsų gimnazijos IIG klasės mokiniai lankėsi atvirų durų dienoje Lietuvos karo akademijoje. Vieną kartą metuose atveriami griežtai saugomos karinės teritorijos vartai ir į svečius kviečiami visi norintys plačiau sužinoti apie karo akademiją. Ši ekskursija – tai puiki proga susipažinti su vieta, kurioje prasideda atsakinga ir garbinga profesija. Kartu su kariūnais galėjome pamatyti ir savo rankomis patikrinti Lietuvos kariuomenės naudojamą ginkluotę ir techniką, sudalyvauti šaudymo varžybose, sudalyvauti ekskursijoje, kurioje parodė visas slapčiausias LKA vietas. Savo karinę techniką pristatė ne tik Lietuvos atstovai, bet ir NATO kariai iš Vokietijos bei JAV. Taip pat vyko konferencija, kurios metu mokslų dėstytojas akademijoje susipažino su universitetinių studijų programomis, kariniu rengimu, stojimo į universitetą sąlygomis ir reikalavimais. Taip pat susipažinome su studentų gyvenimo ir mokymosi sąlygomis, kultūrine veikla, sužinojome apie karjeros perspektyvas, baigus Lietuvos karo akademiją. Leisdami laiką akademijoje studentai buvo vaišinami maistu, kurį kariai valgo kasdien. Visos išvykos metu, akademijos astovai noriai atsakė į visus mūsų rūpinančius klausimus. Mokiniai turiningai praleido laiką ir grįžo į mokyklą su naujomis žiniomis, susijusiomis su jų profesine ateitimi.

IIG klasės mokiniai

Velykų STEAM

Visi žinome apie seną velykinę tradiciją – margučių dažymą, tad parengiamosios grupės „Nykštukai“ auklėtiniai balandžio 14 dieną turėjo galimybę išbandyti vieną iš velykinių margučių dažymo technikų. Užsiėmimą vedė technologijų mokytoja Edita Verkovska kartu su IG klasės mokine Renata Scepaniuk. Mokiniai su dideliu smalsumu stebėjo, kokie yra velykinių kiaušinių dažymo žingsniai. Kiekvienas nuspalvino sau margutį ir turėjo nepakartojamą, įdomų ir skirtingą raštą. Mokiniai pagilino žinias apie velykinių margučių dažymo techniką ir liko patenkinti tokia įdomia veikla.

Auklėtoja Aneta Tomaševič

 Išvyka į zoologijos sodą

Balandžio 13 d. 5 klasės mokiniai ir parengiamosios grupės „Nykštukai“ auklėtiniai turėjo edukacinę išvyką į zoologijos sodą. Ten mokinius pasitiko gidė, kuri papasakojo apie zoologijos sodo gyventojus.  Čia vaikai sutiko ir triušių, kuriuos galima buvo paglostyti, ir papūgėlių, ir vabalų, ir beždžionių, ir gyvačių, o taip pat skorpioną. Didžiausią įspūdį paliko lemūrai, kurie laisvai vaikščiojo salėje. Ši išvyka vaikams labai patiko, jie skubėjo greičiau namo papasakoti apie tai, ką matė, savo tėveliams.

                                                                                           Auklėtoja Aneta Tomaševič

DALYVAVIMAS EKONOMIKOS IR VERSLO OLIMPIADOJE

Kovo 9 dieną nuotoliniu būdu Moodle aplinkoje vyko 27-osios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados (11–12 kl.) Vilniaus regioninis etapas, kuriame iš Vilniaus rajono dalyvavo tik dviejų gimnazijų mokiniai. Mūsų gimnazijai pirmą kartą atstovavo IIIG klasės mokinys Artur Kondratovič. Džiaugiamės, kad Artur pasiryžo išbandyti savo teorines ir praktines žinias ekonomikos ir verslo srityje.

                                                                     Ekonomikos mokytoja Gražina Gricevičienė

Velykos – gražiausia pavasario šventė.

Velykų metas – vilties ir ramybės laikas, kai po žiemos miego gamta bunda naujam gyvenimui.

Margučių marginimas – sena Velykų tradicija, kuri kiekvienais metais ypač džiugina vaikus. Parengiamosios grupės „Nykštukai“ auklėtiniai šiemet padarė popierinius margučius, kuriuos papuošė plastilinu, dažais ir servetėlėmis. Taip pat vaikai pasodino Velykų žolę, kuri papuoš jų šventinį stalą. Už savo darbą vaikai sulaukė atpildo – juos aplankė Velykų kiškutis, kuris atnešė jiems skanėstų.

Linkime visiems linksmų ir ramių Velykų

Inesa Mackevič

Technologijų olimpiados nugalėtoja

Kovo 4 d. nuotoliniu būdu vyko Technologijų olimpiados antras etapas. Šių metų olimpiados tema buvo „Kūrybos virusas 2022“. Dalyviai turėjo laisvai pasirinkta technika sukurti kūrinį, nufotografuoti bei aprašyti jo kūrimo etapus, ir galutinį variantą pristatyti komisijai.  Dalyviams tai buvo puiki proga pademonstruoti savo talentus, gebėjimus ir kūrybiškumą. Mūsų gimnazijai atstovavo IIG kl. mokinė Joana Dacevič, kuri pristatė savo kūrinį „Žydintis vainikas“.

Sveikiname Joaną, kuri tarp 10 klasės mokinių užėmė garbingą 2 vietą. 

                           Technologijų mokytoja Edita Verkovska ir IIG kl. mokinė Joana Dacevič

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“ 2022

Gimnazijoje sausio – kovo mėnesį buvo vykdomas tradicinis projektas „Ką žinai apie Lietuvą?“. Šių metų veiklos buvo labai įdomios ir įvairios, jose dalyvavo nuo pačių mažiausiųjų, tai yra priešmokyklinės grupės vaikų, iki vyresniųjų gimnazijos klasių mokinių. Nepabūgę pandemijos, įsivyravusios visoje Lietuvoje, padarinių, mokiniai kibo į darbus. Viena pirmųjų projekto „Ką žinai apie Lietuvą? 2022 “ veiklų – lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados etapas gimnazijoje, kuomet I-IIG klasių mokiniai pademonstravo įvairius  lietuvių kalbos gebėjimus ir skirtingų rašybos bei skyrybos taisyklių praktinį pritaikymą. Tuo tarpu jauniausieji gimnazijoje besimokantys mokiniai kūrė, piešė, kirpo  ir klijavo sveikinimo atvirukus Lietuvai „Sveikinu, Lietuva!“, konstravo bei dėliojo plakatą „Mano Tėvynė“. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Ant poezijos sparnų skrendu!“.  Ypač aktyvaus 5-IVG klasių mokinių susidomėjimo bei dalyvavimo sulaukė nacionalinis meninės kūrybos darbų konkursas  „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“, kurį kuravo gimnazijos dailės mokytoja V. Voinič. 

Šiemet, minint Pranciškaus Skorinos metus, gimnazijoje vyko pamokų ciklas, skirtas šiai sukakčiai paminėti. Įvairių klasių mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos pamokas kalbėjo apie pirmųjų spausdintų lietuviškų knygų pasirodymą Lietuvoje, jų reikšmę ir svarbą mūsų šalies kultūrai ir literatūrai. Prisiminę tai, ką sužinojo ir išmoko per istorijos ar pilietinio ugdymo pamokas, gimnazijos mokiniai šauniai dalyvavo protmūšyje „32 klausimai – Lietuvos kelias į laisvę“, viktorinose „Čia – Lietuva“, „Ar moki Lietuvos istoriją?“.

Nepamirštos ir daugiau nei šešetą metų šalies mokyklose minimos lietuvių kalbos dienos, skatinančios mokinių taisyklingos valstybinės kalbos vartojimą, puikų jos išmanymą. Prisiminę bei pakartoję pagrindines taisykles ir reikalavimus, mokiniai rašė laiškus Lietuvai, dalyvavo dailyraščio konkurse „Rašau Tau, Lietuva!“, o jauniausieji kartu su tėveliais namuose skaitydami įvairias lietuviškas knygeles, gilino literatūrinį išprusimą, turtino lietuvių kalbos žodyną.

Ypač kūrybingi ir išradingi mokiniai buvo kurdami istorinį filmą, skirtą Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tuo metu pradinių klasių mokiniai piešė Lietuvos trispalvę bei, iš įvairių medžiagų meistraudami, kūrė mūsų sostinės simbolį – Vilniaus Gedimino bokštą.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad gimnazijos mokiniai iš tiesų labai domisi šalies istorija, papročiais, kalba, kultūra ir tradicijomis.

Projekto vadovė Aliona Rynkun