Udział w inicjatywach społecznych

Dwie inicjatywy społeczne były tematem lekcji wychowawczych trzeciego tygodnia listopada. Już po raz kolejny obchodzimy w naszym gimnazjum Dzień Tolerancji, którego celem jest zwrócenie uwagi na dowolną „inność” drugiego człowieka, uczenie się budowania relacji w atmosferze akceptacji i szacunku. Symbolem tegorocznej inicjatywy był ptak, dlatego też uczniowie 6 klasy wykonali kompozycję z gałązek, na których zamieścili wykonane w technice origami białe ptaki.  W różnych klasach odbyły się lekcje wychowawcze, na których poruszone zostały różne aspekty tolerancji: przejawy i skutki nietolerancyjnego zachowania oraz sposoby na uniknięcie takich postaw wobec innych, poprzez rozwijanie zdolności komunikacji i porozumiewania się.

Drugim tematem lekcji było bezpieczne podróżowanie ( ,,Nebūk naivus kelyje”) celem inicjatywy było zwrócenie uwagi uczniów na unikanie rozmów z nieznajomym i udzielania im jakiejkolwiek informacji osobistej, a także wsiadania do ich aut. Uczniowie rozważali na ten temat wytwarzając swój własny schemat bezpiecznego zachowania na drodze.

Psycholog Agnessa Ogar

dsc_0541 dsc_0536