Edukacyjna wycieczka na Łotwę

W dniach 7-8 czerwca 48-osobowa grupa uczniów  naszego gimnazjum  wraz z nauczycielami  uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce na Łotwę.

Atrakcją pierwszego dnia był znajdujący się na Łotwie, w Rundale, pałac i otaczający go piękny park. Jest to najważniejszy zabytek architektury baroku i rokoka na Łotwie. Zespół tych pałaców zwany jest także małym Wersalem, w którym mieści się muzeum historyczne. Uczniowie odwiedzili sale reprezentacyjne: Złotą Halę, Białą Salę i Wielką Galerię. Zachwyciły wszystkich  ich piękne pałacowe wnętrza i klasyczny, francuski ogród.

Następnym pynktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w Rydze. Miasto zrobiło na uczniów ogromne wrażenie. Stare uliczki inspirowały pięknem do dalszego podziwiania.

Kolejnym celem wycieczki było Zoo w Rydze. Wszyscy uczniowie z chęcią przemierzali setki metrów pomiędzy klatkami ze zwierzętami.

Podczas wycieczki znalazł się również czas na relaks – popołudnie uczniowie  spędzali w nadmorskiej miejscowości Jurmała, gdzie była możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży Morza Bałtyckiego. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Renata Kerul