Edukacinė išvyka į Latviją

Gimnazijos mokiniai mokslo metus nutarė pabaigti linksmai ir turiningai. Birželio 7 rytą išvykome  į edukacinę kelionę Latvijoje. Pirmasis kelionės tikslas buvo Rundalės pilis. Tai žymiausias baroko ir rokoko architektūros paminklas Latvijoje.   Šių rūmų ansamblis dar vadinamas mažuoju Versaliu, kuriame įsikūręs istorijos muziejus. Mokiniai aplankė reprezentacines patalpas: Auksinę salę, Baltąją salę ir Didžiąją galeriją. Ekskursiją vainikavo apsilankymas rūmų sode, nes baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško sodo. Rundalės prancūziškas sodas užima 10 hektarų plotą, kurį sudaro alėjų labirintas. Parką kartu su rūmais juosia specialiai iškastas kanalas, prie pat rūmų įrengtas fontanas.

Toliau kelionę tęsėme aplankydami Rygos senamiestį. Šio miesto senamiestyje galima grožėtis „Katės namais“, „Trijų Brolių“ pastatais, vartais, daugybę bažnyčių, laisvės statula – motina Latvija. Visi, mokiniai ir mokytojai, buvome sužavėti senamiesčio išskirtiniu grožiu.

Antrą viešnagės dieną aplankėme Latvijos zoologijos sodą, kuriame mokiniai galėjo pamatyti egzotiškus gyvūnus. Pasivaikščiojimas buvo labai malonus: ošė galingos pušys ir švietė mus abi dienas ištikimai lydėjusi saulė.

Abi kelionės dienas vaikai mėgavosi Baltijos jūros bangų ošimu žymiausiame Latvijos kurorte – Jūrmaloje. Nors jūros vanduo dar šaltas, o plaukus kedeno skverbiantis vėjas, mokinai vienu balsu teigė, kad jau kvepia artėjančiomis atostogomis.

Renata Kerul