Gimnazija dalyvauja projekte: „Galimybių mokykla“. Projektas yra finansuojamas:

„Droniada“ – galimybė ugdyti tarpasmenines STEAM kompetencijas

2025–2026 mokslo metais 8 klasės mokiniai, dėka iniciatyvos #Baskettech ir „Architects PL“ įsitraukimo, turėjo galimybę ugdyti savo kompetencijas pilotuoti dronus. Mokiniai mokėsi valdyti droną ne tik rankiniu būdu naudodami pultą, bet ir kompiuterine programa.

Gegužės 9 d. vyko regioninis turnyras „Droniada Junior Lithuania 2026“. Jame dalyvavo 13 komandų, atstovaujančių 7 Vilniaus rajono mokykloms. Sąlyga dalyvauti turnyre buvo dalyvavimas ir teigiamas rezultatas „Didžiajame dronų žinių teste“, kurio metu mokiniai turėjo parodyti savo teorines žinias apie saugą, dronų veikimo pagrindus ir pilotavimo įgūdžius. Praktinė dalis – kliūčių ruožo įveikimas ir programavimas.

Regioniniame turnyre mūsų gimnazijos 7–8 klasių mokiniai užėmė 3 vietą ir gegužės 27–30 d. dalyvavo „Droniada Junior Finals 2026“ didžiajame finale Rybnike, Lenkijoje. Čia, be kliūčių trasos ir programavimo „Blockly“, jų laukė naujas iššūkis – DJI simuliatorius sportiniame režime. Tačiau kelionė į Rybniką – tai ne tik varžybos, bet ir ekskursijos, naujų draugysčių užmezgimas bei bendradarbiavimo, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžių kompetencijų ugdymas. Iš finalinių varžybų mokiniai grįžo kupini įspūdžių ir praturtėję nauja patirtimi.

Mentorė Regina Dubicka

AKCIJA „SKAITYMAS PIEVOJE 2026“ – bendra nuotykio su knyga patirtis

„Knygų skaitymas – tai gražiausia pramoga, kurią žmonija yra sugalvojusi“

 

W.Szymborska

„Skaitymas pievoje“ – tai tarptautinė skaitymo skatinimo akcija, kilusi Lenkijoje ir kasmet sulaukianti vis didesnio populiarumo ir kitose šalyse. Pagrindinis jos tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą skaityti knygas bei parodyti, kad skaityti galima visur – taip pat ir gryname ore.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiais metais pirmą kartą dalyvavo šioje išskirtinėje iniciatyvoje. Renginys vyko mokyklos žaliojoje erdvėje, kuri kelioms valandoms virto vieta, pilna knygų, vaizduotės ir bendro literatūros išgyvenimo.

Mokiniai atsinešė savo mėgstamas knygas ir pledus, sukurdami jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą, palankią skaitymui. Susitikimo tikslas buvo ne tik skatinti skaitymą, bet ir stiprinti mokyklos bendruomenės ryšius.

Ypatinga renginio akimirka buvo susitikimas su jauniausiais mokiniais. Parengiamosios grupės vaikai susikaupę ir susidomėję klausėsi pasakų, kurias jiems skaitė jų mokytoja. Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę išklausyti pasakos apie varlių karalių ištrauką, kurią perskaitė viena pradinių klasių mokytoja. Netrūko ir mokinių, norinčių skaityti savo draugams. Mažiausieji su dideliu susidomėjimu sekė herojų nuotykius ir gyvai reagavo į pasakojimo eigą.

Vyresni mokiniai taip pat noriai įsitraukė į akciją – vieni skaitė garsiai savo draugams, kiti tyliai mėgavosi pasirinktomis knygomis. Visa veikla vyko ramioje ir pagarba vieni kitiems grindžiamoje atmosferoje.

„Skaitymas pievoje“ pasirodė esanti ne tik įdomi laiko praleidimo forma, bet ir svarbus žingsnis ugdant teigiamus skaitymo įpročius tarp jaunimo. Tikimės, kad ši akcija taps nuolatine mokyklos renginių dalimi ir įkvėps naujas iniciatyvas, skatinančias meilę literatūrai.

                                                                                                                                Pradinių klasių mokytoja Ivona Šimak

Vasaros poilsio stovykla „Atostogos su lenkų kalba”

Projektas „Vasaros poilsio stovykla „Atostogos su lenkų kalba Bezdonyse“ finansuojamas Šv. Maksimilijono Marijos Kolbės Lenkų kalbos plėtros instituto lėšomis, kurias skyrė Lenkijos Respublikos švietimo ministerija, pagal programą „Atostogos su lenkų kalba“, kurios tikslas – remti lenkų kalbos mokymąsi bei organizuoti stovyklas ir dienos stovyklas lenkų kilmės vaikams ir jaunimui.

Birželio 8–12 dienomis gimnazijoje darbo grupė parengė išsamų veiklų grafiką ir vasaros dienos stovyklos programą vaikams.

Jau netrukus pristatysime daugiau informacijos apie planuojamus užsiėmimus, dirbtuves ir pramogas. Laukia nepamirštamos atostogos su lenkų kalba!

 

Iškilminga pradinių klasių mokslo metų užbaigimo šventė

Birželio 5 dieną mūsų gimnazijoje vyko iškilminga pradinių klasių mokslo metų užbaigimo šventė. Tai buvo ypatinga diena, kupina jaudulio, džiaugsmo ir gražių prisiminimų. Į šventę susirinko mokiniai, tėvai, mokytojai ir svečiai, kad kartu paminėtų svarbaus etapo jauniausiųjų mokinių ugdymo kelyje pabaigą.

Šventė prasidėjo šokiu, kuris visus nuteikė iškilmingai. Vėliau 4 klasės mokiniai pristatė parengtą meninę programą. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo lietuvių ir anglų kalbomis bei grojo muzikos instrumentais. Žiūrovai taip pat su dideliu susidomėjimu stebėjo filmuką „4 klasės misija“, kuriame mokiniai su humoru ir jautrumu prisiminė kartu praleistus metus bei padėkojo mokytojams, gimnazijos administracijai ir darbuotojams už rūpestį, kantrybę ir palaikymą. Ypač jaudinanti šventės dalis buvo padėkos tėvams už kasdienį rūpestį, pagalbą ir meilę. Netrūko gėlių, dovanėlių ir nuoširdžių padėkos žodžių.

Šventės pabaigoje buvo iškilmingai įteikti diplomai, padėkos raštai ir pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai. Ketvirtokams tai buvo svarbi akimirka, simbolizuojanti pirmojo mokyklinio kelio etapo pabaigą ir naujo gyvenimo etapo pradžią.

Pradinio ugdymo mokytoja Tatjana Liachovič

Pažįstame profesijas – nuo pelėdų prižiūrėtojo iki jojimo instruktoriaus

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje, kurios metu susipažino su profesijomis, susijusiomis su gyvūnų priežiūra.

Pirmoji išvykos stotelė buvo pelėdų parkas. Mokiniai turėjo galimybę iš arti pamatyti įvairių rūšių pelėdas, sužinoti apie jų gyvenimo būdą, mitybą ir priežiūrą. Gidas papasakojo apie pelėdų augintojų ir prižiūrėtojų darbą bei atsakė į mokinių klausimus.

Vėliau mokiniai apsilankė žirgyne, kur susipažino su žirgų priežiūros ypatumais ir kasdieniais darbuotojų darbais. Jie sužinojo, kokių žinių ir įgūdžių reikia žirgų prižiūrėtojui bei jojimo instruktoriui. Susitikimas suteikė daug įdomių įspūdžių ir naudingų žinių.

Išvyka tapo puikia galimybe mokytis per patirtį, plėsti akiratį ir susipažinti su įvairiomis profesijomis. Mokiniai grįžo praturtėję naujomis žiniomis, įspūdžiais ir gražiomis emocijomis.

                                                                Edyta Klimaszewska

Maži pasirodymai, didelės emocijos…

Parengiamoji grupė „Nykštukai“ iškilmingai užbaigė mokslo metus. Šia proga vaikai paruošė trumpą, tačiau labai jaudinančią meninę programą, kurios metu atliko daineles, deklamavo eilėraščius ir pristatė šokių pasirodymus.

Mažieji atlikėjai su dideliu entuziazmu pasirodė prieš žiūrovus, o tėvų veiduose netrūko šypsenų ir pasididžiavimo. Tai buvo graži akimirka, apibendrinanti visus bendro mokymosi, žaidimų ir naujų įgūdžių įgijimo metus. Šventės metu vaikai gavo atminimo diplomus ir nedideles dovanėles, o direktorė Veslava Voinič padėkojo tėvams už bendradarbiavimą ir palaikymą visus mokslo metus.

Ši ypatinga mokslo metų pabaigos šventė buvo kupina džiaugsmo, jaudulio ir gražių prisiminimų, kurie dar ilgai išliks vaikų, tėvų ir mokytojų atmintyje.

                                                                Parengiamosios grupės vadovė Inesa Mackevič

Mano lėkštės superherojai – kaip kasdieniai pasirinkimai saugo mūsų sveikatą!

Ar maistas gali turėti supergalių? Pasirodo, kad taip! Geriausi mūsų sveikatos gynėjai slypi ne kino ekranuose, o mūsų lėkštėse! Apie tai praėjusią savaitę pasakojo Vilniaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Katažyna Stefanovič. Ji mūsų gimnazijos mokiniams padėjo kitaip pažvelgti į nuobodžiomis ir ribojančiomis laikomas dietas, įrodydama, kad sveika mityba – tai ne draudimų virtinė, o žavus nuotykis. Pasirodo, rūpinimasis savo sveikata prasideda nuo labai paprasto žingsnio – nuo to, ką kasdien dedame į savo lėkštę.

Svarbiausia susitikimo žinia buvo ta, kad sveikata kuriama kasdieniais mažais sprendimais. Iš užsiėmimo „Mano lėkštės superherojai“ mokiniai išėjo ne tik pasisėmę vertingų žinių, bet ir kupini motyvacijos žengti svarbius žingsnius sveikesnio gyvenimo link.

Jolanta Šemienė

3 klasės mokinių apsilankymas Nemenčinės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Gegužės 27 dieną 3 klasės mokiniai lankėsi Nemenčinės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Išvykos tikslas buvo susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugaus elgesio taisyklėmis. Susitikimo metu ugniagesiai mokiniams pristatė gaisrinius automobilius ir specialią gelbėjimo įrangą. Vaikai sužinojo, kaip atrodo kasdienė ugniagesių tarnyba, kokias užduotis jie atlieka ir kaip reikėtų elgtis pavojingose situacijose. Didžiausią įspūdį paliko praktiniai užsiėmimai. Mokiniai stebėjo metalo pjovimo demonstraciją, kurios metu buvo naudojami specialūs gelbėjimo darbams skirti įrankiai. Taip pat jie turėjo galimybę patys išbandyti gaisrinę žarną ir nukreipti vandens srovę į numatytą taikinį. Šios veiklos padėjo geriau suprasti ugniagesių darbą ir jo svarbą. Išvyka buvo labai įdomi ir naudinga. Mokiniai grįžo į mokyklą praturtėję naujomis žiniomis, įgiję vertingos patirties ir kupini gerų įspūdžių.

3 klasės auklėtoja Ivona Šimak

 

1 2 3 163