Saugaus Interneto Diena

Kasmet vasario antrąjį antradienį pasaulis mini Saugaus Interneto Dieną. Tą progą 5-6 klasių mokiniai turėjo netradicinę pamoką. Jos tikslas buvo priminti mokiniams, kad nepaisant viso savo patrauklumo ir pasiekiamumo, internetas yra pilnas pavojų. Virtualus pasaulis vis labiau įtraukia jaunus žmones. Ypatingai socialiniai tinklai, pvz. Facebook, įgauna vis didesnę reikšmę ne tik vyresniųjų, bet ir jaunesnių mokinių bendravime.

Tam, kad suvoktų, kokios pasekmės laukia neapgalvotai viešinant informaciją apie save, savo artimuosius, dalinantis nuotraukomis, mokiniai pasižiūrėjo filmuką iš serijos „321… Internet” pavadintą „Małe zdjęcie – duży problem” („Maža nuotrauka – didelė problema“). Diskusijos apie filmuką metu mokiniai prisipažino, kad retai užsimąsto, kas gali nutikti pasidalinus internete savo nuotraukomis viešai. Todėl specialios aplikacijos pagalba kiekvienas norėjo patikrinti, kaip atrodo jo Facebook‘o profilis nepažįstamo žmogaus akimis. Tiesa kai kuriuos šokiravo. Iškilo klausimas: kaip apsaugoti savo informaciją ar net pašalinti profilį. Mokiniai suprato, kaip svarbu peržiūrėti ir, reikalui esant, pakeisti privatumo nustatymus i kiekvienas pažadėjo sau, kad mąstys apie tai, ką skelbia internete ne tik Saugaus Interneto Dienos proga, bet ir ateityje.

Informacinių technologijų mokytoja Regina Dubicka

DSC_0009 [] DSC_0006 [] DSC_0005 []