Edukacinė išvyka į Vilnių

Gruodžio 18 dieną 6 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ Energetikos ir technikos muziejuje. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas ir fata morgana, kaip debesyse pasirodo miestai, kur ir kada juos galima išvysti. Įdomu buvo stebėti judančius paveikslėlius ir juoktis iš dirbtinės perspektyvos bei kitų stulbinančių optinių apgaulių. Visgi daugiausia smagumo mokiniams suteikė apsilankymas interaktyviuosiuose salėse, kur yra galimybė fizikos dėsnius „paliesti rankomis“: išlaikyti kamuolį ore vien oro pagalba, kurti muziką iš judesio, pamatyti savo kelių spalvų šešėlį, palyginti savo svorį Menulyje ir Jupiteryje, susipažinti su giroskopu, kurti judančius mechanizmus iš krumpliaračių ir daug kitų smagių dalykų.

Vėliau apsilankėme Kalėdų miestelyje katedros aikštėje, kur grožėjomės Kalėdų Eglute, sustojome akimirkai susimąstyti prie prakartėlės ir papietavę McDonald‘s restorane kupini šventinės nuotaikos grįžome namo. Truko mums tik vieno – sniego.

6 klasės auklėtoja Regina Dubicka