Netradicinė mokymo diena Rumšiškių liaudies buities muziejuje

Mūsų gimnazijos 1-6 klasių mokiniai, norėdami prisidėti prie Etnografinių regionų metų minėjimo, ketvirtadienį nuvyko į Rumšiškių liaudies buities muziejų.

Išvykos pradžioje mus pasitiko du gidai, kurie mokiniams labai įdomiai pasakojo apie mūsų protėvių gyvenimo būdą ir buitį. Mokiniai pasidalijo į dvi grupes ir pradėjo kelionę aplankydami etnografinius Lietuvos regionus: Aukštaitiją, Suvalkiją, Dzūkiją, Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą.  Jie galėjo pamatyti Lietuvos etnografinių krašto regionų architektūros, kultūros, buities eksponatų. Čia buvo ir  senovinių svirųklėčių, tvartųklojimųdaržinių,  malūnųliaudies architektūros bei senovinės žemdirbystės padargų. Mokiniai domėjosi viskuo, ir net lietingas oras nesutrukdė gauti naujų žinių ir patirties.

Mūsų gimnazijos mokiniai labai nori pažinti savo gimtojo krašto istoriją. Nors Lietuva nėra didelis kraštas, tačiau turi didingą praeitį, nuo senovės išlikusius papročius ir tradicijas žmonių, kurie kadaise gyveno šiose žemėse.

Mokytoja Franciška Jankovska