Nietradycyjna lekcja nauczania w Muzeum Sztuki Stosowanej oraz w Litewskiej Akademii Wojskowej

12 grudnia uczniowie klasy 6 i 8 wyruszyli na edukacyjną wycieczkę do Wilna.Głównym punktem poznawczej wycieczki było Litewskie  Muzeum Sztuki  Stosowanej. Tu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z modą znanego rosyjskiego historyka, scenografa, projektanta  kostiumów ,Aleksandra Wasiljewa. Także wzięli udział w muzealnej lekcji edukacyjnej pt. „Uczymy się robić biżuterię”. Wszyscy wykonali przepiękne bransoletki.

Następnym punktem zwiedzania była Litewska Akademia Wojskowa im. gen. Jana Žemaitisa. Uczniowie mieli niecodzienną okazję obejrzeć pokazy umiejętności i wyposażenie żołnierzy.Dowiedzieli się o strukturze Wojska Litewskiego, zawodowej służbie wojskowej, rodzajach Sił Zbrojnych.Także zapoznali się z warunkami przyjęcia na studia do Litewskiej Akademii Wojskowej im. gen. Jana Žemaitisa.

Podczas pobytu uczniowie spacerowali wokół choinki przy placu Katedralnym .Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawczyni 6 klasy

Edyta Klimaszewska