Otwarcie boiska i obchody 110-lecia szkoły

Na ten dzień uczniowie i nauczyciele czekali od dawna. 19. listopada w Szkole Średniej im. Juliusza Słowackiego w Bezdanach odbyło się uroczyste otwarcie boiska oraz obchody 110-lecia szkoły.  Na uroczystość przybyło wiele gości, w tym mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Pani Maria Rekść, poseł na Sejm z ramienia AWPL Leonard Talmont, kierownik działu Współpracy Zagranicznej i Informacji Dorota Lewko, kierownik Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Lilia Andruszkiewicz, starszy specjalista Wydziału Oświaty Nijola Ragucka, główna specjalistka Wydziału Inwestycji Elina Dowgierd, ksiądz Arūnas Mitkevičius, dyrektor przedszkola w Bezdanach Łucja Auziak, dyrektor Szkoły Podstawowej „Saulėtekio”w Bezdanach Algimantas Baranauskas, dyrektor Szkoły Średniej w Bezdanach Wida Jacewiczienie, starosta Bezdan Michał Janczewski, przedstawiciel UAB „Sostinės gatvės” Vytas Barštys, wieloletni dyrektor szkoły Aleksander Kozłowski, wieloletnia nauczycielka Lucyna Kozłowska, goście z Polski Wieslava Kalista ir Piotr Boroń, Ana ir Waldemaras Jansonowie z UAB „Giandus”, „Tygodnik Wileńszczyzny”.

Na różnokolorowym od balonów boisku uroczystość rozpoczęła się słowem wstępnym Pani Dyrektor szkoły Wiesławy Wojnicz oraz przywitaniem szanownych gości. Jak na oficjalne otwarcie przystało, została przecięta wstęga, odbyły się także inauguracyjne rzuty piłki do kosza, uczniowie zaprezentowali tańce i ułożyli się w symbol kół olimpijskich. Potem zaś wszyscy wziąwszy się za ręce bieżnią wyruszyli za zniczem olimpijskim i w taki sposób zrobili duże koło. Na zakończenie wszyscy zebrani wypuścili w niebo kolorowe balony.

Następnie w auli szkoły odbyła się część artystyczna święta. Uczniowie zaprezentowali przyszykowane pieśni i tańce, opowiedzieli o historii szkoły, zebrani obejrzeli filmiki z przeszłości.